Reference در ویژوال بیسیک

هر project میتواند Application ها یا Project های دیگر را به عنوان Reference مورد استفاده قرار دهد که در این صورت تمام Object های Reference انتخاب شده در آن Project قابل استفاده است. فرض کنید شما یک Project دارید که در آن چندین تابع و Procedure یا Object توصیف کرده اید. حال در نظر دارید از آنها در یک Projectجدید استفاده نمایید، برای این کار ابتدا باید Project قبلی خود را به عنوان Reference به Project جدید اضافه نمایید که در این صورت تمام Object ها و Method ها و Properties های Procedure قبلی در Object Browser در دسترس بوده و قابل استفاده خواهند بود.

در منوی Tools گزینه ی Reference را انتخاب کرده تا Reference Dialog Box فعال شود، در اینجا فهرستی از Reference های قابل استفاده در کدهای ویژوال بیسیک قرار داده شده است که کد نویسان بنا به کاربرد میتوانند هریک از آنها را انتخاب نمایند.

Reference در ویژوال بیسیک

در میان Reference ها نام Project های موجود در سیستم شما قرار دارد که میتوانید آنها را هم به عنوان Reference انتخاب کنید که در این صورت به تمام Object های تعریف شده در آن Project و Method ها وProperties آنها دسترسی خواهید داشت.

میتوانید Reference ها را اولویت بندی کنید، در صورتی که Object مورد استفاده در کد شما در چندین Reference وجود داشته باشد آن Reference که در اولویت بالاتری قرار گرفته است استفاده میشود.

پروسیژرهایی که به صورت Public در Standard Module ها و Class Module ها در Project اول تعریف میشوند، در صورتی که Project اول به عنوان Reference برای یک Project دوم قرار بگیرد، پروسیژرهای مورد بحث در تمام ماژوال های موجود در Project دوم قابل استفاده هستند مگر اینکه در قسمت Declaration هر ماژولی که پروسیژر در آن تعریف شده عبارت Option Private Module را بنویسید.

به یاد داشته باشید در صورتی میتوانید یک متغیر Public در در Project دیگر استفاده نمایید که Project در بر دارنده ی متغیر حتماً به عنوان Reference برای Project دوم قرار گرفته باشد.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی: share on facebook share on google plus share on linkedin

۲ نظر

  1. اشکان

    درود برشما؛ طی یک هفته کلیه مطالب رو مطالعه کردم؛موقع نصب مجموعه آفیس به اکراه و از روی ناچاری اکسل رو نصب میکردم ولی الان کارآمدیش از متلب هم برام بیشتر شده.واقعاً مفید بود..سپاس

دیدگاهتان را بنویسید؟