تغییر ظاهر اکسل

شاید شما از جمله آن دسته از کاربرانی باشید که ظاهر پیش فرض اکسل را نمی پسندید و می خواهد که در ابتدای ایجاد فایل های اکسل خود تنظیمات رنگ ها، فونت و … را  از ابتدا شروع نمایند. برای حل این مشکل و تغییر ظاهر اکسل به آنچه مورد پسند شماست می توانید مسیر زیر را طی کنید.

تغییر ظاهر اکسل

Theme ها در اکسل

برای انتخاب تم (Theme) دلخواه برای اکسل خود و یا انتخاب یک ترکیب رنگ، فونت و یا Effect خاص برای اکسل خود می توانید از مسیر زیر اقدام نمایید. تغییر تم تنها بر روی ترکیب رنگ ها و فونت های پیش فرض اکسل تاثیر می گذارد و کاربر می تواند در صورت نیار تغییرات ظاهری دیگر را لحاظ نماید.

لازم به ذکر است انجام تغییرات فوق بر روی فایل خالی ملموس نمی باشد و حتماً تم مورد نظر خود را بر روی یک فایل نمونه انجام دهید.

تم ها در اکسل

ایجاد Background در اکسل

برای ایجاد عکس پشت زمینه ی دلخواه برای اکسل خود می توانید از مسیر زیر اقدام نمایید.

عکس پشت زمینه اکسل

ایجاد Template اکسل

اگر همواره فایل های اکسل شما دارای یک فرمت خاص یا یک جدول بندی بخصوص می باشند که شما در ابتدای ایجاد فایل های اکسل خود مجبور به کپی کردن آن ها می باشید می توانید فایل اکسل حاوی این اطلاعات را به صورت قالب پیش فرض (Template) ذخیره نمایید. برای این کار مسیر زیر را طی کنید.

Template Excel

 

دوره آموزش تصویری آشنایی با اکسل و انجام تنظیمات اولیه

مدرس دوره: حامد قدیمی

در این دوره آموزشی ابتدا با اکسل و کاربردهای این نرم افزار آشنا میشویم و سپس به یادگیری بخش های مختلف اکسل میپردازیم. روش ایجاد فایل های اکسل و تغییرات ظاهر فایل های اکسل را فرا میگیریم و همچنین روش ذخیره فایل های اکسل به صورت Template را می آموزیم. در این دوره آموزشی تنظیمات سطرها و ستون ها و تنظیمات شیت ها را نیز یاد میگیریم.

برای خرید دوره آموزشی آشنایی با اکسل و انجام تنظیمات اولیه بر روی این خط کلیک نمایید.

حاصل دوره:

آشنایی با اکسل و کاربرد آن، ایجاد فایل های جدید و Template ها و انجام تنظیمات اولیه.

سرفصل های دوره:

 • معرفی محیط اکسل و آشنایی با منوها، Tab، Groups، نوار فرمول، Name Box، Quick Access Toolbar، Zoom box، Scroll Bars، Status Bar، Column و Row
 • انواع Sheet ها، روش اضافه و حذف کردن Sheet ها، کپی کردن و جابجایی Sheet ها، Hide کردن و علامت گذاری شیت ها با رنگ های مختلف
 • تنظیمات سطر ها و ستون ها،
 • Hide کردن و Unhide کردن سطرها و ستون ها، Insert، Delete، Clear Content، Copy،  Width & Height سطرها و ستون ها
 • تنظیمات شیت ها
 • Very Hidden کردن شیت ها،
 • Insert، Copy & Move کردن شیت ها
 • ایجاد فایل اکسل جدید،
 • تغییر ظاهر اکسل،
 • ذخیره Template، استفاده از Template های Online برای ایجاد فایل های اکسل جدید،
 • تغییر Theme اکسل
 • تعیین چپ به راست و راست به چپ بودن شیت ها
 • نمایش Ruler، Heading، Gridline و Formula Bar در اکسل

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی: share on facebook share on google plus share on linkedin

۹ نظر

 1. محمد

  مطالب بسیار مفید و عالی دارید واقعا خیلی زحمت کشیده اید خسته نباشید از شما تشکر بسیار دارم .امیدوارم همشیه در کارتان و زندگی تان موفق و سربلند باشید. با آرزوی بهترین ها برایتان .متشکرم

 2. ناصرارشدی

  سلام کارشما بسیارعالیست خداوند بشما فرصت وقوت بیشترعنایت فرماید تاخدمات بیشتری به جوانان وپیـران مـانند خودم لطـف بفرمایید .چنـانچه هنـگام آموزش نیـمی ازصفحه را بـرای تغیرات ونیم دیگررا برای حرکات اصلاحی تنظیم شود بسیارعالیست .البته شما استادید.

  1. حامد قدیمی

   سلام، متشکرم، “چنـانچه هنـگام آموزش نیـمی ازصفحه را بـرای تغیرات ونیم دیگررا برای حرکات اصلاحی تنظیم شود بسیارعالیست” لطفاً در این مورد بیشتر توضیح دهید. ممنونم. موفق باشید.

دیدگاهتان را بنویسید؟